Genel

Şev Stabilite Cihazları

Şev Stabilite Cihazları

1)RocTopple

Kaya yamaçlarında devrilme stabilitesinin analizi için bir 2D limit denge programıdır. Eğim emniyet faktörünü veya hata olasılığını belirleyebilirsiniz. Özellikler olasılık analiz ve destek tasarımı içerir.

2) RocPlane

Kaya yamaçlarında düzlemsel kama stabilitesinin analizi için bir 2D limit denge programıdır. Açık ocak madenlerdeki tezgah stabilitesinin analizi için kullanılabilir. Özellikler olasılık analiz ve destek tasarımı içerir.

3) RS 3

Toprak ve kaya eğimi stabilite analizleri için kullanılabilir. Otomatik Kesme Dayanımı Azaltma özelliğini kullanarak farklı eğimler için güvenlik faktörü belirlenebilir. Eğim desteği de modellenebilir.

4)Slide

Her türlü toprak ve kaya yamaçları, setler, barajlar ve istinat duvarları için kapsamlı bir 2D limit denge şev stabilitesi programıdır. Slide, sonlu elemanlar yeraltı suyu sızıntısını, olasılık analizi ve destek tasarımını içerir.

5)RocData

Kaya veya toprak mukavemeti verilerinin analizi için çok yönlü bir araç takımıdır. Çeşitli zarf kriterleri için hata zarfları oluşturulabilir. Sonuçlar, Slayt ve Faz2 gibi diğer programlar için girdi olarak kullanılabilir.

6)RS 2

Kayma mukavemeti azaltma yöntemini kullanarak eğim stabilite analizi için kullanılabilen 2D programıdır. Destek ve eklemli kaya dahil olmak üzere her türlü toprak veya kaya yamaçlarının stabilite analizi için kullanılabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Önceki yazıyı okuyun:
Boru Hattı Planlaması

Boru Hattı Planlaması Doğal kaynakların, çıkartılacağı yerlerden, hatta bunların çıkarılabileceği yerlere taşınabilmesi için bir boru hattının döşenmesi anlamına gelir. Deniz...

Kapat