Genel

ARAZİ DENEYLERİ

ARAZİ DENEYLERİ
Arazi ekonomisindeki sorunları araştırmak için laboratuvar ve alan ekonomik deneylerin kullanımı, araştırmacıların geleneksel ekonomik teori tekniklerle yeterince ele alınamayacak sorunları belirledikçe giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu alandaki büyüyen literatürü inceler ve deneysel kontrol, problem bağlamı ve katılımcıların temsilcilikleri arasındaki dengeleri anlamak için bir çerçeve sunar.

Arazi ekonomisi ile ilgili kilit deney tasarım öğeleri tartışılmıştır. Bu unsurlar, daha sonra, özel ve kamuya ait bilgilerin farklı yapıları göz önüne alındığında, arazi korumaya yönelik ters ihalelerin verimliliğinin bir çalışması ile gösterilmektedir. Araştırma sonuçları, farklı kamu bilgi düzeylerinin, satıcıların ihale davranışını ve rekabet gücünü etkilediğini göstermektedir. Aşırı değer verme ve çok az pazar rekabeti önemli ölçüde verimlilik kaybına yol açar. Bu sonuçların ekosistem hizmet piyasası maliyetini etkin bir şekilde nasıl tasarlayacaklarına dair etkileri vardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Önceki yazıyı okuyun:
Zemin İyileştirilmesi Yapılması Gereken Zeminler

Zemin İyileştirme İşlemleri Yapılması Gereken Zeminler: Güçsüz zemin olarak adlandırdığımız zeminler ve bu zeminler hakkında aşağıda bahsedilmekte ve bazı özellikleri kısaca anlatılmaktadır. Yeraltı...

Kapat